Ikona oświetlenie lampaOświetlenie

Każda pora roku, pora dnia czy sytuacja wymaga innego oświetlenia. W zimowe poranki światło powinno łagodnie zachęcać nas do wstania z łóżka, przy pracy zapewniać komfort dla oczu, a wieczorem, kiedy relaksujemy się w kąpieli czy przy dobrym filmie – budować miły nastrój.

System Grenton będzie regulować oświetlenie zależnie od tego, jak Ty i inni domownicy sobie tego życzycie. Światło dopasuje się do Waszego rytmu życia, a przy okazji oszczędzacie energię.

Włącz sceny świetlne

Światło zgodne z naturą

Sterowanie kolorem LED RGB ze smartfona inteligentny dom
Z inteligentnym oświetleniem Grenton LED RGB dopasujesz barwę światła do naturalnego rytmu dnia: rankiem rześkie światło poranka przy porannej toalecie pobudzi Cię do działania, a wieczorem ciepła barwa zachodzącego słońca uspokoi Cię i wyciszy przed snem.

Bardziej efektywne oświetlenie to nawet 35% oszczędności

Automatyczne
wyłącznie zbędnych
lamp

do 23% oszczędności

Regulator natężenia
światła

do 15% oszczędności

Wykres zużycia prądu przez oświetlenie lampę kwh

Grenton SmartDimmer – jasne światłow dzień, delikatne światło w nocy

Ściemniacz oświetlenia sterowany ze smartfona.
Wstajesz w nocy, zapalasz lampę i… oślepia Cię jaskrawe światło lampy. To nic przyjemnego. Dlatego dzięki inteligentnemu oświetleniu Grenton, lampy zapalane w nocy rozjaśniają się powoli i świecą delikatnym światłem, nie oślepiając Twoich zaspanych oczu.

Łagodne budzenie.
Koniec z ostrym dźwiękiem
budzika!

Łagodne budzenie ulubioną muzyką w inteligentnym domu
Nie ma chyba nic gorszego, niż ostry dźwięk budzika wyrywający Cię ze snu. Grenton zrobi to zdecydowanie delikatniej: najpierw powoli rozjaśni światło w Twojej sypialni, a następnie obudzi Cię delikatną muzyką. Teraz już każdy dzień zaczniesz w dobrym nastroju.
Pokój dziecięcy dla dziecka oświetlenie.

Oświetlenie nocne

W ciemnościach czasem trudno znaleźć wyłącznik. Tylko po co miałbyś to robić? Grenton wykryje ruch i sam włączy delikatne podświetlenie schodów lub korytarza, na przykład gdy Twoja pociecha zechce w środku nocy zmienić sypialnię.

Inteligentny termostat Grenton na Twoim smartfonieOgrzewanie

Ciepło i przytulnie, a jednocześnie oszczędnie? Z systemem Grenton to możliwe. Inteligentny dom pozwala dobierać optymalne temperatury dla każdego pomieszczenia w domu, a ponadto rozpoznaje sytuację zależnie od pogody czy np. otwartych okien.

Temperaturą w domu możesz zarządzać w dowolny sposób, również za pomocą aplikacji w Twoim smartfonie. To proste i wygodne – przekonaj się sam.

System wyłączy ogrzewanie gdy Cię nie ma, a zanim wrócisz, nagrzeje dom

Sterowanie kominkiem z płaszczem wodnym nastawianie temperatury
Po co ogrzewać mieszkanie gdy Cię nim nie ma? Dzięki obniżeniu temperatury o zaledwie 3 stopnie, możesz obniżyć swoje wydatki na ogrzewanie nawet o 15%. Gdy uzbroisz alarm, Grenton wyłączy więc ogrzewanie i zmniejszy wentylację do minimum. A zanim wrócisz, zadba o to, by dom znów był ciepły i przytulny.

Bardziej efektywne ogrzewanie to nawet 37% oszczędności

Regulacja
temperatury zależna
od obecności

do 23% oszczędności

Inteligentne
sterowanie roletami

do 7% oszczędności

do 7% oszczędności

Integracja
źródeł ciepła
Wykres temperatury ogrzewania sterownik pieca.

Inteligentne
sterowanie roletami

Anemostat stacja pogodowa w inteligentnym domu na dachu.
Silny, zimowy wiatr potrafi bardzo wychłodzić budynek. A to przekłada się na większe wydatki na ogrzewanie. Grenton może dla Ciebie stale monitorować siłę, temperaturę i kierunek wiatru a gdy zacznie wiać, zamknie rolety w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma. Wszystko po to, by koszty ogrzewania były wyraźnie mniejsze.

Wszystkie źródła ciepła
w jednym systemie

Panele słoneczne solary sterowanie ze smartfona temperaturą.
Grenton to również niezwykle zaawansowany sterownik ogrzewania. Połącz pompę ciepła, kolektory słoneczne, piec gazowy, ogrzewanie podłogowe i wentylację w jeden, spójnie sterowany system, a będziesz zaskoczony jak bardzo wzrośnie ich efektywność.

Kino domowe w inteligentnym domu sterowanieAudio-video

Dzięki Grenton Smart Home możesz zintegrować również urządzenia AV z resztą swojego Inteligentnego Domu. Chcesz obejrzeć film? Wciśnij przycisk panelu Grenton a resztę zrobi za Ciebie technologia Grenton: zasunie żaluzje, wyłączy lampę i uruchomi zestaw kina domowego. A gdy będziesz chciał coś przekąsić i wciśniesz pauzę na ekranie swojego Smartfona, Grenton delikatnie rozjaśni lampę byś mógł spokojnie pójść do kuchni.

Bo dlaczego miałbyś robić to wszystko sam, skoro ktoś może zrobić to za Ciebie?

Uruchom scenę kino

Dzieci znów zapomniały wyłączyć TV?

Telewizor w dużym salonie w apartamencie.
Czy zdajesz sobie sprawę, jak wiele energii marnuje niepotrzebnie włączony telewizor? Grenton może stale monitorować obecność osób w pokoju i gdy Twoje dzieci zapomną go wyłączyć, zrobi to za nie, oszczędzając nawet tysiąc złotych rocznie.

Oszczędź nawet 19%
energii na urządzeniach
Audio - video

Odłączanie urządzeń
w trybie "stand by"

do 4% oszczędności

do 15% oszczędności

Automatyczne
wyłączanie
niepotrzebnie
włączonego TV
Zużycie prądu energii przez telewizor wykres zużycia kwh

Oszczędź energię…
bez marnowania czasu

Telewizor zawieszony na ścianie w dużym salonie. Kino domowe ze smartfona.
A co z urządzeniami w trybie „stand by”? Grenton również tutaj zadba o oszczędność i odłączy je wszystkie od zasilania na czas, gdy jesteś poza domem.

Możesz być pewien, że Twoje dzieci odrobią lekcje

Kontrola rodzicielska w systemie inteligentnego domu
Dzieci, jak to dzieci, raczej nie lubią odrabiać lekcji. Wolą gry komputerowe lub telewizję. Dzięki funkcji wewnętrznego kalendarza Grenton łatwo zdefiniujesz w których godzinach będą mogły je włączyć i problem z odrabianiem lekcji szybko się rozwiąże.

Zarządzaj inteligentnym domem i ogrodemOtoczenie domu

Z systemem Grenton możesz inteligentnie zarządzać nie tylko domem, ale również jego otoczeniem!

Wszystkie instalacje i urządzenia w garażu, podjeździe i w ogrodzie będą zgodnie współpracować dla Twojego bezpieczeństwa, komfortu i wygody.

Brama wjazdowa, która rozpoznaje domowników, zraszacze ogrodowe, które intuicyjnie reagują na pogodę... odkryj wspaniałe możliwości, jakie daje Ci system Grenton.

Kurier stoi pod bramką,
a Ty jesteś poza domem?

Integracja domofonu z systemem inteligentnego domu
Podłącz swój domofon do systemu Grenton. Gdy ktoś zadzwoni a Ciebie nie będzie akurat w domu, inteligentny system Grenton przełączy rozmowę na Twój telefon.

Oszczędź nawet 25%
wody na inteligentnym podlewaniu

Inteligentne
sterowanie
podlewaniem

do 25% oszczędności

Wykres zużycia wody podlewanie ogrodu system nawadniania w metrach sześciennych
Sterowanie nawadnianiem w ogrodzie sterownik nawadniania.

Po co podlewać ogród, gdy zaraz ma zacząć padać?

Programatory nawadniania mają jedną wadę: musisz sam zadbać, by nie podlały trawnika gdy na noc zapowiadany jest deszcz. A co, gdy będziesz na urlopie? Grenton działa inteligentniej: wcześniej sprawdzi prognozę pogody. Bo po co marnować wodę?
oszczędzaj
z grentonem
życie
z grentonem
Odwiedź nas
Facebooku