Aktualności2019/02/12

Ogłoszenie współpracy GRENTON i FAKRO

Komunikat Prasowy z dnia 12.02.2019

Współpraca polskich firm Grenton i FAKRO.

 

W trakcie trwających właśnie, największych w Europie Środkowej targów BUDMA 2019 dwaj ważni wystawcy ogłosili rozpoczęcie współpracy i pokazali pełną kompatybilność swoich produktów, co przynosi wymierną korzyść dla budujących i wyposażających mieszkania i domy. FAKRO, wiodący producent stolarki okiennej z szeroką gamą produktów z napędami elektrycznymi oraz GRENTON, polska spółka technologiczna produkująca i dystrybuująca profesjonalne systemy Smart Home prezentują na swoich stoiskach przykładowe konfiguracje i produkty oparte o przewodowe i bezprzewodowe technologie Inteligentnego Domu.

Dla obu spółek kluczowym elementem współpracy jest zapewnienie jak najprostszej, co za tym idzie najszybszej metody integracji swoich produktów oraz uzupełnienie wzajemne swoich ofert o produkty partnera. Obie firmy wierzą, że Inteligentny Dom przyszłości to przede wszystkim dom efektywnie i prosto integrujący różne systemy, takie jak chociażby system grzewczy, zewnętrzne i wewnętrzne rozwiązania przesłonowe, czy stolarkę okienną, połaciową oraz pionową.

 

FAKRO jest pionierem w zakresie automatyki okiennej i konsekwentnie poszerza swoje portfolio produktów. Ważnym elementem strategicznym w tym obszarze jest otwartość na szeroką paletę systemów Smart Home, które mogą sterować produktami FAKRO

 

„Konsekwentnie pokazujemy naszym klientom, że mają szeroki wybór produktów wysokiej jakości, ale też produktów o najwyższym poziomie innowacji na rynku. Jako firma stawiamy na konkurencyjność i otwartość i zależy nam na tym, by nasi klienci mogli podłączać nasze produkty – okna, rolety, żaluzje czy też siłowniki do szerokiej gamy systemów Smart Home. Grenton to system będący jednym z liderów w segmencie Smart Home na polskim rynku. Doskonale sprawdza się w połączeniu z naszą linią produktów Z-Wave, ale może również kontrolować i sterować produktami Electro 24 – mówi Sławomir Gawlik, Dyrektor ds. Marketingu”

GRENTON upatruje we współpracy z FAKRO korzyści wynikających z dalszego poszerzenia bazy zintegrowanych zaawansowanych urządzeń wykonawczych w segmencie stolarki okiennej.

 

„Grenton Smart Home to wyjątkowo przyjazna, prosta i funkcjonalna technologia pozwalająca na zwiększenie komfortu, obniżenie kosztów i polepszenie naszego bezpieczeństwa. Nie bez powodu nazywamy nasz system technologią lepszych domów. By system mógł dostarczyć wszystkich walorów, powinniśmy go połączyć z możliwie dużą liczbą urządzeń domowych. Współpraca z FAKRO gwarantuje, że nasi klienci otrzymają dostęp do szerokiej bazy zintegrowanych produktów, a  jakość i skuteczność integracji gwarantuje współpraca inżynierów obu firm – mówi Mariusz Lasek, członek zarządu GRENTON”

 

Na współpracy obu firm zyskają przede wszystkim klienci oraz nowo tworzący się rynek Smart Home. W Europie w chwili obecnej w około 10% domostw jest zainstalowana jakaś forma systemów automatyki domowej. Systemów, które obejmują swoim działaniem cały obszar domu jest dopiero 1-2%. Obie firmy są zatem pionierami i wspierają rozwój nowej dziedziny gospodarki.

 

O FAKRO

Innowacja - to myśl przewodnia, która przyświecała polskiej firmie FAKRO od momentu jej powstania. Firma rozpoczęła działalność w 1991 roku i od samych początków skupiała się na produkcji okien dachowych. Ciągły i dynamiczny rozwój przyczynił się do powstania globalnej marki, której najwyższej jakości produkty dostępne są w ponad 50 krajach na całym świecie. Obecnie w ofercie znajduje się bardzo szeroka gama produktów z oferty stolarki otworowej w tym okna dachowe, okna pionowe, bramy garażowe, drzwi wejściowe czy markizy okienne. Firma ciągle inwestuje w powiększenie i dopasowanie portfolio produktów klasycznych, ale również sukcesywnie powiększa udział produktów sterowanych dbając o wysoką dostępność i kompatybilność tych produktów.

Więcej informacji o produktach FAKRO: www.fakro.pl

 

O GRENTON

GRENTON to polski producent i generalny dystrybutor w pełni hybrydowej technologii Smart Home. Spółka pozycjonuje się w branży nowych technologii, ale jednocześnie jest bardzo aktywna na rynku budowlanym, promując profesjonalne produkty wzbogacające i podnoszące wartość budowanych mieszkań i domów. Misją spółki jest upowszechnianie systemów automatyki domowej.

Siedziba główna spółki mieście się w Krakowie, gdzie ulokowany jest również dział badawczo – rozwojowy odpowiadający za ciągłe udoskonalanie istniejących oraz tworzenie nowych modułów systemu. Spółka od 2018 roku rozpoczęła również intensywne działania zmierzające do poszerzenia istniejącej bazy ponad 200 certyfikowanych dealerów o partnerów eksportowych z rejonu Europy Zachodniej, Skandynawii, ale też Bliskiego Wschodu

Więcej informacji o systemie Grenton Smart Home: www.grenton.pl