Konfigurowanie
Systemu
Smart Home Grenton

Object Manager to jedno narzędzie dla instalatorów do konfiguracji wszystkich modułów, funkcjonalności oraz aplikacji mobilnej systemu.

Smart Home Grenton to
łatwa instalacja i konfiguracja systemu.

Wyszukaj i zaadresuj wszystkie moduły

Wykorzystaj funkcję CLU Discovery, aby automatycznie wyszukać i zaadresować wszystkie moduły systemu: CLU oraz IOM. Jednym kliknięciem.

Zbuduj logikę i automatyzacje

Stwórz algorytmy i skrypty z wykorzystaniem wbudowanego edytora graficznego lub tekstowego. Wykorzystaj diagram połączeń i dedykowane obiekty wirtualne.

Udostępnij interfejs sterowania

Skonfiguruj z wykorzystaniem buildera drag&drop spersonalizowany interfejs aplikacji dla użytkowników. Zdefiniuj działanie przycisków paneli dotykowych.

Object Manager

Oprogramowanie konfiguracyjne dla instalatorów. Object Manager pozwoli łatwo podłączyć, skonfigurować i zaktualizować wszystkie moduły Grenton:

 

  • CLU (Central Logic Unit) – przechowuje konfigurację, umożliwia komunikację z chmurą i pozostałymi modułami,
  • IOM (Input Output Module) – pozostałe moduły realizujące funkcję wejścia/wyjścia (np. przekaźniki, włączniki, sensory).

 

Oprogramowanie jest dostępne na Windows, macOS i Linux (wsparcie dla dystrybucji Ubuntu).

CLU Discovery

Funkcja CLU Discovery automatycznie odnajduje wszystkie jednostki CLU oraz podłączone do nich moduły IOM. Umożliwia łatwe odnajdowanie modułów w nowym projekcie, dodawanie nowych oraz wymianę modułów na inne.

 

Z funkcji CLU Discovery korzystasz, gdy:

 

  • zaczynasz instalację i konfigurację nowego projektu,
  • podłączyłeś do systemu nowy moduł CLU lub IOM,
  • dokonałeś wymiany modułu CLU lub IOM na inny,
  • zaktualizowałeś oprogramowanie modułu CLU lub IOM.

Script Builder

Script builder to narzędzie służące do tworzenia skryptów – algorytmów działających w zautomatyzowanym, nowoczesnym domu. Może działać w dwóch trybach:

 

  • graficznym (podstawowym) – w prosty sposób stworzysz schemat poprzez przeciąganie oraz łączenie elementów. Tryb graficzny umożliwia w prosty sposób tworzenie rozbudowanych skryptów, składających się z wielu warunków oraz metod. Możliwe jest również wykorzystanie zmiennych i parametrów.
  • tekstowym (zaawansowanym) – masz możliwość tworzenia logiki z wykorzystaniem rozszerzonego języka LUA. Dzięki temu możesz tworzyć bardzo zaawansowane skrypty.

Builder aplikacji myGrenton

Object Manager udostępnia intuicyjne narzędzie do tworzenia interfejsów użytkownika na urządzenia mobilne. Proces jest bardzo łatwy i szybki, opiera się na wykorzystaniu funkcji drag&drop elementów dostępnych w danym projekcie.

 

Wystarczy, że wybierzesz szablon, elementy i skonfigurujesz funkcjonalności aplikacji w Object Manager, a potem łatwo udostępnisz gotowy interfejs w aplikacji mobilnej, wykorzystując kod QR. Możesz stworzyć dowolną liczbę spersonalizowanych interfejsów dla danego projektu.

 

Aplikacja myGrenton podczas pierwszego uruchomienia pozwala na zapoznanie się z interfejsem aplikacji, możliwościami widgetów i kluczowymi funkcjonalnościami bez połączenia z rzeczywistym systemem Grenton – za pomocą interfejsu demo.

Diagram połączeń

Konfiguracja zautomatyzowanego domu to setki zależności i powiązań między obiektami. Zamiast dziesiątek tabel i okienek skorzystaj z Diagramu Połączeń, dostępnego w aplikacji Object Manager. To prosty sposób, pokazania złożonego systemu.

 

To rewolucyjny sposób wizualizacji konfiguracji systemu. Wystarczy jeden rzut oka, by rozwiązać problem lub wprowadzić modyfikację. Nawigacja między obiektami nigdy jeszcze nie była tak szybka.

Obiekty wirtualne

Obiekty wirtualne pozwalają na szybsze i prostsze budowanie powtarzalnych funkcji systemu. Dostajesz gotowe, wygodne narzędzie, dzięki któremu oszczędzasz czas pracy nad konfiguracją systemu.

 

Harmonogram

Umożliwia ustawianie wartości dowolnej cechy w rozkładzie tygodniowym. Możesz je ustawiać przy pomocy interfejsu graficznego dla każdego dnia i każdej godziny z rozdzielczością 15-minutową, 30-minutową lub godzinną.

Event Scheduler

Służy do wywoływania zadanego zdarzenia dla danej godziny oraz dnia tygodnia. Umożliwia wygodną konfigurację wydarzeń w domu.

HTTP Listener

Służy do otrzymywania zapytań HTTP (typu GET, POST). Wysyłana odpowiedź zwrotna może być serializowana do jednego ze standardowych typów m.in. JSON, XML.

HTTP Request

Służy do wysyłania zapytań HTTP (typu GET, POST) do określonego hosta. Obsługuje standardowe typy zawartości (content-type) m.in. JSON, XML.

 

HTTP Request jest wykorzystywany m.in. przez serwis pogodowy OpenWeatherMap.

Jablotron Section

Pozwala na utworzenie strefy alarmu z dostępem po wprowadzeniu hasła jednego z użytkowników lub hasła administratora.

Kalendarz

Kalendarze są wirtualnymi obiektami tworzonymi w ramach danego CLU. Możesz utworzyć maksymalnie 64 kalendarze – jeden kalendarz to jedna reguła wykonywana w określonym dniu i godzinie lub generowana cyklicznie w wybrane dni, miesiące czy godziny (z dokładnością co do jednej minuty).

PID

Umożliwia utrzymanie zadanej wartości wyjściowej na stałym poziomie w zależności od wartości wejściowej. Najpopularniejszym sposobem wykorzystania regulatora PID jest regulacja temperatury na podstawie informacji z czujnika.

Presence Sensor

Czujnik obecności (PresenceSensor) jest wirtualnym obiektem tworzonym w ramach danego CLU. Możesz go wykorzystać wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wywołanie metody po określonym czasie czy zliczanie czasu od ostatniego wywołania (np. po detekcji ruchu).

Push

Powiadomienia typu Push są wirtualnymi obiektami, które możesz stworzyć w CLU. Umożliwiają wysyłanie powiadomień na urządzenie, które posiada zainstalowaną aplikację myGrenton.

Satel Zone

Pozwala utworzyć strefę alarmu, do której dostęp będzie możliwy po wprowadzeniu hasła jednego z użytkowników lub hasła samego administratora.

Sunrise Sunset

Wirtualny obiekt tworzonym w ramach danego CLU. Możesz go użyć, gdy chcesz skonfigurować dane akcje w zależności od pory dnia (wschód/zachód słońca).

Termostat

Obiekt wirtualny, który służy do stworzenia konfiguracji sterującej ogrzewaniem lub chłodzeniem. Dopasowuje wartość temperatury do podanego czujnika i wprowadzonego harmonogramu ogrzewania bądź chłodzenia. Wartości temperatury ustawiasz przy pomocy interfejsu graficznego dla każdego dnia i godziny z rozdzielczością 15-minutową, 30-minutową lub godzinną.

Timer

Timery są wirtualnymi obiektami tworzonymi w ramach danego CLU.  Możesz wykorzystać je tam, gdzie potrzebne jest wywołanie zdarzenia po określonym czasie lub też jego cykliczne wywoływanie. Sam timer jest również obiektem w Object Manager i ma swoje cechy, metody i zdarzenia oraz wartości początkowe.

/